Sklepy internetowe
Jak uniknąć problemów, a często i zwrotów? Sklepy internetowe bez tajemnic
Kto z nas nie kocha zakupów przez internet? Wyprzedaże, kolekcje limitowe, promocje, rabaty… Dla koniarza to muzyka dla uszu. Jak zachować w tym wszystkim głowę? Niektórzy są bardzo ostrożni i omijają sklepy internetowe, często dlatego, że nie potrafią tego odpowiednio zaplanować. Kilka zasad dla obu typów zakupoholików!
Pierwsza zasada: sprawdźcie sklep
Bardzo ważne jest, aby sprawdzić sklep internetowy, zanim zdecydujemy się na zakup. Istnieje kilka sposób, np. grupy na Facebooku – Wokół sprzętu jeździeckiego, Sprzęt jeździecki, Milion pytań do koniarza. Wpiszcie w wyszukiwarkę nazwę i poczytajcie wyniki. Jeśli nawet pojawia się wielokrotnie pytanie o kody rabatowe, to oznacza, że firma jest dobrze znana i często wybierana. Gdy pojawia się nowa marka, to zawsze możecie zadać pytanie na grupie i dowiedzieć się, co myślą inni. Pomocna oczywiście jest także re-volta.
Druga zasada: spytajcie o rozmiarówkę
Wiele marek bardzo dobrze wie, jak wygląda rozmiarówka ich produktów w stosunku do innych firm, więc warto o to zapytać. Np. w przypadku czapraków, niektóre ujeżdżeniówki są na tyle długie, że wymagają większych czapraków DL. Jednym z takich modeli jest Daw Mag Sylwester. Podobnie sklepy internetowe są prowadzone przez osoby, które kochają sprzęt jeździecki i często go testują. Pytajcie ich przez np. Facebooka, czy znają wymiary wybranych przez Was produktów.
Trzecia zasada: wykorzystujcie grupy na Facebooku
Kto z nas nie ma Facebooka? Dlaczego więc nie wykorzystywać go do pożytecznych rzeczy? Jeśli macie wątpliwości co do jakości produktów, rozmiarów, czy nawet wizualnej prezentacji na koniu o konkretnej maści, to grupowicze bardzo chętnie Wam pomogą. Wyślą zdjęcia, udzielą odpowiedzi – uwierzcie, że bardzo lubią to robić.
Czwarta zasada: sprawdźcie warunki sprzedaży na stronie sklepu
Wszystkie sklepy internetowe mają pewne zasady sprzedaży. Warto dowiedzieć się, jakie są warunki zwrotów. Wiele z nich zapewnia nawet odpowiednie formularze zwrotów, co naprawdę ułatwi życie. Jeśli ich nie ma, to trzeba sprawdzić koszty zwrotów, a także liczbę dni na odesłanie produktu. Bardzo ważne jest także sprawdzenie zasad reklamacji. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy.