Sprzedaż sprzętu online
Lubicie sprzedawać swój sprzęt w sieci? Podpowiadamy, jak robić to bezpiecznie i skutecznie!
Sprzedaż sprzętu online to świetna okazja do wymiany jeździeckiej garderoby. Od razu macie więcej miejsca, a i dofinansowanie do nowego produktu od razu jest przyjemniejsze. Częściej słyszymy o oszustwach po stronie sprzedających, ale zdarzają się też niepoważni kupujący. Warto też wiedzieć, jak skutecznie prezentować produkty.
Pierwsza zasada: czysty i zadbany sprzęt
Jeśli chcecie sprzedać coś w sieci, to naprawdę trzeba poświęcić trochę wody i proszku, żeby wyprać czaprak, czy derkę, której chcemy się pozbyć. Czyste, eleganckie sprzęty, dążące wyglądem do nowych rzeczy, są zupełnie inaczej odbierane przez kupujących. Czy gdybyście weszli do sklepu i wszystko byłoby brudne i pogięte, to chcielibyście coś kupić? Nie oferujmy tego kupującym. Z tym związane jest także ogólne dbanie o swój sprzęt, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy postanowimy go sprzedać, a to wiążę się z ceną, jaką będziemy mogli wystawić.
Druga zasada: ładne zdjęcia
Kupujemy oczami – ciężko się z tym nie zgodzić, dlatego wystawiając produkty, poproście kogoś z dobrym aparatem, żeby porobił Wam kilka zdjęć. Pożyczcie stojaki, dobierzcie odpowiednie tło i oświetlenie. Dobrze też dodać zdjęcie na koniu lub na sobie, żeby uwiarygodnić, że naprawdę sprzedajemy coś, co dobrze wygląda. Pozwala to także ocenić rozmiar sprzętu.
Trzecia zasada: szczere opisy
Nikt nie lubi być okłamywany. Sprzedaż sprzętu online w niczym się tutaj nie różni od innych sfer życia. Jeśli nasz produkt ma jakąś wadę, to powiedzmy o niej w opisie, najlepiej dodając także zdjęcie uszczerbku. Im lepszy, prosty, ale korzystny opis, tym większa szansa, że ktoś zdecyduje się akurat na nasz sprzęt. Uważajcie także na ortografię i poprawną pisownię, bo za tym idzie zaufanie do sprzedającego.
Czwarta zasada: bezpieczne sprzedaże i przymiarki
Jeśli umawiacie się z kimś na płatność przelewem, to poczekajcie z wysyłką dopiero do dotarcia pieniędzy lub potwierdzenia. Nie dajcie się wrobić. W przypadku paczek pobraniowych, bierzcie pieniądze za wysłkę w dwie strony, gdyby nie zostały odebrane. Możecie np. odliczyć to od kwoty pobrania, gdy ktoś już produkt przyjmie. Warto także pamiętać, żeby zbierać jak najwięcej danych od kupujących, a także spisywać umowy przy wysyłce rzeczy do przymiarki. Nigdy nie zapominajcie też o pobieraniu pełnej kaucji.
Mamy nadzieję, że teraz sprzedaż sprzętu online będzie dużo prostsza!