Zakupy internetowe
Jak nie dać się oszukać robiąc zakupy internetowe? Jakich zasad przestrzegać?
Koniarze bardzo lubią zmiany, nowe stylizacje, testowanie sprzętu. Nie można też zaprzeczyć, że nasze wierzchowce się zmieniają, więc trzeba też różne rzeczy wymieniać. Właśnie stąd biorą się zakupy internetowe. Często decydujemy się na zakupy przez grupy na społecznościach, re-voltę itp. źródła. Jak nie dać się oszukać? Jak dobierać sprzęt bez możliwości zwrotu?
Pierwsza zasada: przy dużych kwotach zawsze pobranie
Jeśli kupujecie np. siodło za kilka tysięcy, to nie wyobrażam sobie innej opcji niż wysyłka pobraniowa. Dlaczego? Można mieć świetną konwersację na Facebooku, ale kiedy dochodzi do transakcji sytuacja układa się bardzo różnie. Milion wiadomości z pytaniem: „wysłałaś?” w niczym nie pomogą. Pamiętajcie także, żeby otworzyć paczkę przy KURIERZE. Tylko wtedy macie jeszcze szansę jej nie odebrać i odesłać do nadawcy. Zakupy internetowe przez osoby prywatne wymagają uwagi, bo nie da się powołać na 14-dni zwrotu.
Druga zasada: dokładne wymiary
Prośmy o dokładne wymiary produktów, najlepiej ze zdjęciem, które udowodni, że ktoś naprawdę zmierzył daną rzecz, a nie tylko rzucił hasło. W przypadku siodła ma znaczenie wszystko – długość tybinek, siedziska, puślisk, łęk (zmierzony w odpowiednim miejscu). Takie wymagania można dopisać do praktycznie każdego produktu. Uwierzcie, że full fullowi nie równy.
Trzecia zasada: przymiarka
Kolejną ważna zasadą jest branie do przymiarki, zawsze jak tylko mamy taką możliwość. Jeśli chcecie, żeby zakupy internetowe i przymiarki były bezpieczne, nie zapominajcie o zebraniu danych o sprzedającym, np. zdjęcie lub nr dowodu, adres, nr telefonu. Kontakt na Facebooku bardzo łatwo zablokować. W przypadku przymiarki bardzo dobrym pomysłem jest spisanie umowy, która zobowiązuje obie strony do oddania i przyjęcia towaru, a także daje poczucie zobowiązania.
Czwarta zasada: sprawdź niepewne osoby
Przy każdej transakcji warto wpisać w re-voltę (tam znajdziecie także odpowiedni wątek) lub w wyszukiwarki na grupach imię i nazwisko lub nazwę konta osoby sprzedającej i sprawdzić, czy nie ma jakiś negatywnych historii. Zajmie to kilka chwil, a uratuje Was przed oszustwem.
Jeśli jeszcze nie widzieliście wpisu o sklepach internetowych, to koniecznie zajrzyjcie na: https://eqst.pl/sklepy-internetowe